שיטות טיפול

רקע על רפואה סינית

הרפואה הסינית היא תורת ריפוי ודרך חיים, אשר מסתכלת על הגוף ועל הנפש כאחד.
הידע והניסיון הצטברו במשך אלפי שנים, רפואה זו צמחה מתוך התרבות והפילוסופיה הסינית.

רפואה סינית – מושגים

המבנה האנרגטי הבסיסי ביותר. שני כוחות מנוגדים זה לזה, משלמים זה את זה, תלויים זה בזה, כל אחד מכיל את השני, ללא איזון ביניהם- אין קיום,


רפואה יפנית

הרפואה היפנית התפתחה מהרפואה הסינית, והיא הגיע לארץ לפני יותר מ 25 שנה.
דרך האבחון של הרפואה היפנית היא שונה ומיוחדת, ותוצאות הטיפול מצוינות.

צמחי מרפא

שימוש בצמחי מרפא הוא כלי טיפולי חשוב מאוד ברפואה הסינית. לצמחים השונים (על שלל חלקיהם: שורש, ענף, עלה, פרח), למינראלים ולחומרי טבע נוספים יש יכולות ריפוי שונות. חיבור של מספר צמחים יחד יוצר פורמולה, שיכולה לטפל במגוון רחב של בעיות.


טיפול בהפרעות שינה

כשהייתי נער, הייתי מתרגש לפני כל מבחן בבית הספר. למדתי דיי טוב וברוב המקרים גם צלחתי את המבחנים. אבל לפני מבחנים גדולים היה לי קשה להירדם. הייתי מסתובב במיטה כמה שעות, עם מחשבות וחששות, נרדם, ומתעורר בבוקר שמח שהלילה הזה מאחורי. לעיתים, הלילות היו קשים יותר מהמבחן עצמו.

קינזיוטייפינג

אני אוהב שמטופל יוצא מהטיפול אצלי עם חיוך קטן, כזה שמרמז שהוא מרגיש טוב יותר ממה שהוא הגיע אליי. במהלך הטיפול אני משלב טכניקות, שלדעתי, רלוונטיות לבעיה שלו. אחת הטכניקות שאני מאוד אוהב להשתמש, ונותנת תוצאות מיידיות, היא הקינזיוטייפינג. במאמר הזה אשפוך מעט אור על המדבקות המופלאות האלה.


טיפול מוקסה

“מוקסה על ST36 תהרוס את הרופאים” (דר’ סימנטרה). ST36 היא שם של נקודה, שממוקמת בשוק, והיא בעלת יכולת חיזוק הגוף ומערכת החיסון.