צמחי מרפא

שימוש בצמחי מרפא הוא כלי טיפולי חשוב מאוד ברפואה הסינית. לצמחים השונים (על שלל חלקיהם: שורש, ענף, עלה, פרח),
למינראליים ולחומרי טבע נוספים יש יכולות ריפוי שונות. חיבור של מספר צמחים יחד יוצר פורמולה, שיכולה לטפל במגוון רחב של בעיות.


רוצה לקבוע תור לטיפול באמצעות צמחי מרפא? מלא את הפרטים או חייג 077-6670169
ונחזור אליך בהקדם:


 

תרופות מערביות רבות התפתחו צמחי מרפא שונים: האספירין פותח מקליפת עץ הערבה, האטרופין פותח מצמח האטרופה הרפואית, המורפיום הופק מפרח פרג האופיום והרשימה מכילה עוד תרופות רבות.

קצת היסטוריה על צמחי מרפא

רפואת הצמחי מרפא התחילה בסין ככל הנראה לפני כ-5000 שנה. חלק מצמחי המרפא הגיעו לסין מהודו, אמריקה והמזרח התיכון. בחפירות ארכיאולוגיות אף נמצא ספר בשם "פורמולות ל- 52 מחלות" (Wu shi er bing feng) שהכיל כתבים ששויכו למאה ה-3 לפני הספירה.

מטפלים וחוקרים שונים החלו לפתח את תחום הצמחים הרפואיים ואפיינו אותם לפי מספר פרמטרים:

  • כיצד כל צמח מרפא משפיע על הגוף.
  • טעמו של הצמח: חריף, מתוק, מר, מלוח, חמוץ וחסר טעם.
  • טמפרטורת הצמח: קר, קריר, נטרלי, חמים, חם.
  • על איזה איברים משפיע הצמח מרפא.

אחד הספרים החשובים ביותר בתחום הצמחים והפורמולות " Ben cao gang mu" נכתב בשנת 1596 על ידי אחד המאסטרים הטובים ביותר,  Li shi Zheng. בספר זה נכללים 1892 צמחים ומינראלים.

מה היתרון בפורמולת צמחי המרפא?

הטיפול בפורמולות צמחים מסייע לטפל ולהגיע לתוצאות מהירות וטובות יותר. הטיפול היומיומי מגדיל את האפקט הטיפולי, כי למעשה המטופל מטפל בעצמו כל יום. המטופל לוקח את פורמולת הצמחים בביתו במשך תקופה, במינון המותאם לו ולבעיה שלו, תחת פיקוח והתייעצות עם המטפל.

במה ניתן לטפל בעזרת פורמולת צמחי מרפא?

ישנם אלפי סוגי צמחים ומינראלים שעוזרים למצבים שונים. בדרך כלל אופן הלקיחה של צמחים הוא דרך פורמולה, כלומר שילוב של כמה צמחים ומינראלים יחד כדי ליצור אפקט טיפולי חזק יותר.

בקליניקה אני משתמש בפורמולות במקרים רבים: סוכרת, כאבי ראש, בעיות שתן, בעיות עיכול, בעיות לחץ דם, בעיות במחזור האישה ועוד.

האם כל אחד יכול לתת פורמולת צמחי מרפא?

על מנת לתת פורמולת צמחים יש צורך בידע רב כיוון שמעבר לחשיבות דיוק האבחון לכל צמח יש מינון רצוי, ובנוסף ישנם צמחים שלא יכולים להשתלב יחד עם צמחים אחרים.  לכן, יש לשים לב לכך שהמטפל שנותן את הפורמולה בעל הסמכה מתאימה (מטפלים בכירים ברפואה סינית, נטורופתים והרבליסיטים).

 

אולי יעניין אותך: